Bu konu tartışmaya kapalı.

FORUM KURALLARI (DİKKATLE UYALIM!!!)

Güncelleme: 1 Aralık 2019 Kategori: Forum hakkında
0 1 Aralık 2019

MimarlarForumu.com ‘da verimli zaman geçirmeniz ve forumu daha kaliteli bir hale getirmek adına bazı kuralları sizlerle paylaşmak istedik. Lütfen forum kurallarına uyalım, uymayanları ihlal bildirimi yoluyla bildirelim. Böylelikle sürdürülebilir ve kaliteli bir platform olarak kalmayı birlikte başaralım.

FORUM KURALLARI;

 1. Paylaşımlarınızı doğru kategoride açtığınızdan emin olun. (Böylelikle daha fazla kişiye ve ilgi alanlarına göre içeriklerin arşivlenmesine katkı sağlamış olursunuz.) Yanlış kategoride 2. uyarıya rağmen konu açan üyeler bu durumu tekrarlaması halinde 3 gün uzaklaştırılır.
 2. Paylaşımlarınızda doğru ve gerekli etiketleri (hastag) kullandığınızdan emin olun. Aksi halde uyarı ve ban sebebidir.
 3. Koşullar ve Gizlilik politikamızı okuduğunuzdan emin olun, arada göz atın.
 4. Küfür, ağır argo, hakaret, bir forum üyesini ya da dışarıdan birini küçük düşürücü, tahrik edici, cinsel, terör vs. gibi TCK ve T.C. anayasasına, diğer kanun ve yönetmeliklere aykırı içerik paylaşmak kesinlikle yasaktır.
 5. Forumda birden fazla hesap açmak süresiz ban sebebidir.
 6. Başka bir gerçek kişinin, bir kurumun ya da firmanın ya da topluluğun vb. adına hesap açtıktan sonra forum yönetimi tarafından gerekli görülmesi halinde doğrulama bilgileri talep edilebilir.
 7. Üye olurken kullanacağınız kullanıcı adı, e-posta , hakkında bölümünde yer alan bilgi ve profil resmi ya da sosyal medya bağlantıları veya hakkında kısmında paylaşılacak linkler üyelerin kendi sorumluluğu altında olup bildirim yoluyla veya başka şekilde forum kurallarına, gizlilik, koşullar ve diğer forum içi kurallara uygun bulunmadığının tespiti halinde söz konusu hesap silinir. Ayrıca teşkil ettiği aykırılık kapsamı seviyesinde yasal her türlü yaptırım hakkı saklıdır. 
 8. Süresiz uzaklaştırma cezası alan üyeler ve/veya hesabı bir şekilde kapatılan üyelerin daha önce yapmış oldukları paylaşımlar FORUM KURALLARI’na uygun olduğu takdirde hiçbir şekilde kaldırılmayacaktır. Forumda hesabınızı dondurma ya da kapatma seçeneği bulunmadığından bu hesaplara ait paylaşımlar için de aynı şey geçerlidir. Bu hesapların paylaşımları @forum adlı profile aktarılır.
 9. Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması, paylaşım sayısını artırma güdüsü ile hareket edilmesi halinde üyenin iletisi silinerek uyarılır. Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse; 1 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 10. Paylaşımlarda Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına olabildiğince riayet edilmesi zorunludur.
 11. Üyeler, dünya ülkelerinin devlet başkanları,devlet büyükleri,siyaset ve din adamları ve diğer 3. şahıslar aleyhine konusu suç teşkil eden hiçbir paylaşımda bulunamaz,ileti gönderemez ve ticari eylemlerde bulunamaz. 
 12. Özel mesaj (pm) yoluyla üyeleri sürekli rahatsız ederek web sitesi, ürün tanıtımları yapılamaz. Uyarıya rağmen devam edildiği takdirde üye 5 ila 15 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. Devamı halinde süresiz ban sebebidir.
 13. Paylaşılan haber içeriklerinde kaynak belirtmek zorunludur.
 14. Salt tanıtım amaçlı düz metinlerden oluşan bir ürün  ya da hizmet paylaşımlarında en fazla 1 anahtar kelimeye link verilmesi zorunludur. Aynı ya da eş anlamlı kelimeler, birden fazla anahtar kelimelere link çıkışı kesinlikle yasaktır. Tanıtım içeriklerinin %100 özgün olması ve aynı metinlerin başka sitelerde de tanıtım amacıyla daha önce yayımlanmamış olması gerekmektedir. Ayrıca tanıtım içeriklerinin TANITIM KATEGORİSİ’nde açılması da zorunludur. Bu maddeye uymayanlar uyarılır, tekrarı halinde 3 gün ban cezası, bir daha aynı işlemi yapanlar ise uyarılmaksızın süresiz ban  sebebidir. (Tanıtım içerikleri için sınırsız link çıkışı, belirli bir süre için konu sabitleme, ilgili kategorisinde paylaşımı ücrete tabiidir. Bkz; Reklam & Sponsorluk sayfası)
 15. Burada yer almayan hususlarda insiyatif moderatörlerdedir.

FORUM KURALLARI, forum içi işleyiş ve yönetimin aldığı kararlar doğrultusunda haber vermeksizin değiştirilebilir. Lütfen bu konuyu, forumu her kullanımda mutlaka ziyaret ediniz.

 
 • Beğenenler
 • admin
Cevaplar yükleniyor..