Mobilya Tasarımı İçin Program Tavsiyesi

Güncelleme: 1 Mart 2021 Kategori: İç mimarlık
0 5 Ağustos 2020

Mobilya tasarımı için program tavsiyesi iç dekorasyon konusunda çalışma yapan iç mimarlar için kolaylık sağlıyor. Genelde tek bir program üzerinde uzmanlaşan çalışanlar, daha pratik kullanabildikleri alternatiflerle özgün tasarımlara imza atıyorlar. 

El çiziminin her zaman geçerli olduğu günümüzde 3D programlar işin bitmiş şeklini ön görmek açısından büyük kolaylık sağlıyor. Teknoloji çağının en önemli parçalarından olan bu tür tasarımlarla profesyonel bir mobilya tasarımcısı olarak ihtiyaç duyulan araçları en iyi şekilde kullanabilmek mümkün oluyor. Belli başlı özellikleri aynı olan ama bazı farklarla dikkat çeken bu tür programlar en iyi performansın elde edilmesi için kişisel tercihinize göre seçilebilir. 

Profesyonel anlamda çalışmayanların dahi kolayca öğrenebileceği mobilya tasarım programları, ücretsiz deneme sürümleriyle denenerek seçilebilir. Bizim tavsiye edeceğimiz programlar seçeceğiniz malzeme türüne göre kolayca tasarımınızı 3 boyutlu hale getireceğiniz alternatif içeriyor. 

CAD Pro

Dolap, çekmece, kapı gibi detay kısımlar ve panel tasarımları konusunda üstün bir performans elde etmenizi sağlayan CAD Pro, yatak odası, salon ve çocuk odası mobilya tasarımları için mükemmel bir seçim olacaktır. Tasarımları PDF şeklinde de kaydetmenizi sağlayan programlarla tasarımınızın sunumunu en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ticari mobilya tasarımları konusunda da yararlanabileceğiniz programın paylaşım özelliği sayesinde aktif olarak tasarımın paylaşılması da mümkün oluyor. 

Modern ve kaliteli mobilya tasarımları yapmanızı sağlayacak olan CAD Pro ile her türlü mobilya tasarımı yapılabilir. Ücretli bir program olmasına rağmen performans açısından mobilya tasarımı için program tavsiyesi olarak en iyi sonuçları almanızı kolaylaştıracaktır. Fiyatı 99.95 USD.

Skectch List 3D 

3 Boyutlu olarak kullanacağınız Sketchlist hızlı ve güzel tasarımlar oluşturmanızı sağlıyor. Parça boyutlarını hesaplama konusunda sanal planlar oluşturulmasını sağlayan program, teknik deneyime sahip olunmasa bile, mobilya tasarımı yapılıyor. Bilgisayarda planlama, satın alma ve üretim konusunda rapor almayı sağlayacak olan bu program, oldukça kolay çözümler sunarak, malzeme bilgisine göre tasarımınızı daha özel hale getirmenizi sağlayacaktır. Uçtan uça mutfak tasarımı yapılacaksa iyi bir sonuç alınması mümkün olabilir. Klon ve boşluk özellikleri sayesinde tasarımı hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz sağlanıyor. 

Sketchup

Ücretsiz deneme sürümü olarak kullanabileceğiz program, 2 ve 3 boyutlu çizimler sağlıyor. Mobilya tasarımı için yazılım esaslı kullanılan mimarlık ve mühendislik programları arasındadır. Ancak mobilya tasarımı için de güvenle kullanabilirsiniz. Modelleme konusunda başarılı çözümler, özelleştirilebilen araçlar ve kullanıcı ara birimi sayesinde tasarımınızı en iyi şekilde görselleştirmenizi sağlayacaktır. Fiyatı 120 USD’den başlıyor.

Solidworks

7 günlük deneme sürümünü kullanabileceğiniz program, daha uzun süre tasarım yapmak ve kaynakları verimli hale getirmek için kullanıcı deneyimini en üst düzeyde hissedebilirsiniz. Montaj araçları ve kolay araçlarıyla tasarımınızı son haline getirmenizi sağlayacak olan birçok çözüm bulabilirsiniz. Endüstri ürünleri tasarlamak istediğinizde programı güvenle kullanabilirsiniz. Beta sürümüyle araba tasarımı dahi yapabileceğiniz bir endüstriyel tasarım programı olan Solidworks ile birçok başarılı çalışmaya imza atabilirsiniz. Programı satın almak için size özel teklif alabilir, demo sürümü talep ederek satış konusunda birçok avantaj elde edebilirsiniz. 

Woodwork For Inventor

Ücretsiz deneme sürümü olan program, ağaç işleri konusunda mükemmel bir performans göstermeniz sağlayacaktır. Özellikle Autodesk Inventor’a entegre biçimde çalışan program, mobilya tasarımı için program tavsiyesi haline gelebilir. Otomatik parçalar ve şekillendirmeler sayesinde donanım öğelerini kolayca elde edebilirsiniz. Malzeme yönetimindeki esneklik sayesinde kaplama malzemeleriyle de tasarım yapma şansınız olacaktır. 

 

Mimarlar Forumu olarak ücretsiz sürümleri deneyerek kendiniz için en uygun programın tam sürümünü satın almanızı tavsiye ederiz.

 
  • Beğenenler
Cevapla
Cevaplar yükleniyor..