Ofis Dekorasyonu Yaratıcılığınızı Arttıracak Fikirler

Güncelleme: 12 Ocak 2021 Kategori: İyi fikirler
0 12 Ocak 2021

Ofis dekorasyonu hayatımızın en önemli konularından biridir. Hayatımızın en uzun zamanlarını iş yerinde geçirdiğimizi ve artık ofis içerisinde yaratıcı fikirler geliştirebilmek için yeni bir düzenleme yapmamız gerektiğini kabul etmemiz gerekir. Bu nedenle de ofis içerisinde hayatınızın en önemli konusunda siz de hayatınızı etkileyecek yeni düzenlemelere geçebilirsiniz. En basit örnekle masanıza koyacağınız bir çiçek bile ortamınızı değiştirecek ve size yeni bir hava katacaktır. Oturduğunuz koltuktan kullandığınız masaya, duvarınızdaki resimden kullandığınız çöp kovasına kadar her detay sizi etkileyebilir. Bu nedenle de düşüncelerinizin yoğunlaştığı anlarda ofisinizin size güven veren bir etkisi olmalıdır. Bu güven yaratıcılığınızı tamamen artıracak ve yaptığınız işi sevmenizi, başarı elde ederken de mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Sizin seçiminiz olan bir ofise geçiş yapın!

Yaratıcılığın artması elbette ilk olarak size ait olduğunu hissedeceğiniz bir ortamda kazanacağınız özgürlük hissiyle daha fazla mümkün olacaktır. Bu nedenle ilk yapmanız gereken size itici gelen her detayı gözden geçirmenizdir. Masanızın şekli veya konumu, kullandığınız araç gereçlerin renkleri veya şekilleri, kullanmadığınız objeler veya çok sık kullandığınız materyaller sizi tanımlayan birer nesneye dönüşmelidir. Her değişimde başlangıç noktanız bir belirleme süreci olacaktır. Sizi hoşnut etmeyen ve görmekten sıkıldığınız her şeyi belirleyin ve onlardan vazgeçin. Ofisinizdeki her detayın sizin seçiminiz olmasına dikkat edin. Bu şekilde size ait olan bir ortamda kazanacağınız güven yaratıcılığınıza güç katabilir.

Sade ve özgün bir ofis için adım atın

Kalabalık bir ortam içinde kaybolma riskine karşın ofis dekorasyonu için sade ve özgün bir yaklaşımı benimseyin. Metrekaresi düşük bir ofis için en ideali raf düzenlemesi olacaktır. Bu nedenle de kullandığınız dolap ve raflar fazla yer kaplamayan, size hitap eden bir tarzda ve renk düzeninde olmalıdır. Eğer yeriniz varsa ve ofisiniz müsaitse o zaman sizin tercihinize göre bir düzen kurabilmeniz daha kolay olacaktır. Ancak yine de sadeliğe önem vermeniz çok önemlidir. Bakışlarınızı bölen ve sizi engelleyen objelerin yerine özel yaşamınızı betimleyen, sadece size ait olan ve sizi nitelendiren eşyalar veya resimlere göz atmanız size kim olduğunuzu hatırlatacaktır. Unutmayın, ofis sizin en önemli alanınızdır.

Konforunuzu düşünün

Zihinsel konforunuzu en iyi tamamlayacak unsur fiziksel konforunuzdur. Seçim yaptığınız mobilyaların kullandığınız alana göre konforlu olmasına özen gösterin. Özellikle uzun saatler geçirdiğiniz koltuğunuz bazen sizin için çok konfor yaratmayacaktır. Bu nedenle de zaman zaman masanızdan kalkıp düşünmek için daha sofistike bir alana ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendinize bir rahatlama alanı yaratmalısınız. Ofisinizin bir manzarası, ışık alan bir penceresi ya da bir balkonu olabilir. Hiçbiri yoksa da size ait bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Fonksiyonel bir ofis koltuğu ve ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir minderli bench hem yer kaplamaz hem de arkanızı yaslanıp bir süre farklı konularda kendinizi dinlemeniz için size konfor katabilir.

Işık sizin için önemlidir

Ofis dekorasyonu elbette ışıkla tamamlanır. Bu nedenle kullandığınız ışık sizi en iyi şekilde motive eden tarzda olmalıdır. Gün ışığı varsa gündüzleri belki size engel teşkil etmez ancak ofisinizde geçirdiğiniz zaman dilimi karanlık saatlere denk geliyorsa içeride yansıyan ışık size huzur vermelidir. Işığın renk ve parlaklığını kendi beğeninize göre sizi özgür hissettirdiği şekliyle ele almalısınız. Karanlık havada parlak ışık şart değildir. Seçim sizin olmalı ve siz karar vermelisiniz. Ofisinizin dekorasyonuna baştan aşağı özen gösterirseniz, yaratıcılığınızın nasıl arttığına inanamayacaksınız.

 
  • Beğenenler
Cevapla
Cevaplar yükleniyor..