Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Güncelleme: 2 Kasım 2020 Kategori: İyi fikirler
0 2 Kasım 2020

Bir tasarımcı için portfolyo hazırlamak son derece önemlidir. Bu yüzden sunumların hem doğru hem de kontrollü bir şekilde yapılması için ortaya çıkacak olan temelleri iyi oturtmanız gerekecektir. Kayda değer bir giriş yapacağınız bu sunum sürecinde oldukça beğeni kazanan portfolyoların hazırlanması için önce şık bir jenerik yapmalısınız. 

Her bir aşamayı özenle değerlendirmek istediğinizde hem size ait, hem de sizi değerlendirmelerine yardımcı olacak seviyeye ait bilgileri verebilirsiniz. Kendinize özgü bir logo yaratmak ya da kendinizi doğru cümlelerle ifade etmek oldukça önemlidir. Ayrıca bir işinizi yaratım sürecinde hikayeleştirme kullanırsanız bu da ilgi çekici olacaktır. 

Blog sayfalarında işlerinizi ve sektörel konuları paylaşabileceğiniz alanlar yaratmak, görsel ve video paylaşımları oluşturmak oldukça önemlidir. İçerikler siteniz açısından çok önemli olmasa da bilgi paylaşımı yapmanız için bir fırsat olabilir. İlgili konuyla ilgili arayış içinde olan kişiler blog sayfanızdan size ulaşabilir. 

Doğru İşleri Seçin

Doğru işleri seçmek istediğinizde öncelikle şık bir sunum yapmanız gerekir. Bu da jenerikle mümkündür. İnteraktif bir giriş yapmak istediğinizde bu jeneriği müzikle de destekleyebilirsiniz. Portfolyo oluşturmak istediğinizde oldukça önemli olan tasarımın sunulması, doğru işleri seçmekle mümkün olur. Bu işlerde başarılı sonuçlanmasını öngördüğünüz projeleri yakından takip edebilirsiniz. 

İyi bir web sitesi en önemli portfolyonuz olacaktır. Bunu sağlamak istediğinizde işlerinizi en iyi şekilde sergileyeceğiniz sunumlarla oluşturabilirsiniz. Ücretsiz alanlar olduğu gibi, ücretli bir tema da kullanarak daha özgün bir hale getirebilirsiniz. İç ve dış alanlarda güvenle tercih edeceğiniz renkler, logonuz ve sunumlarınız web sitenizdeki profesyonelliği en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayacaktır. 

Eğlenceli İşleri Öne Çıkarın

Eğlenceli birçok işi ön plana çıkaracağınız çok sayıda çalışma için memnun kalınacak bir tasarım planı yapabilirsiniz. Oldukça önemli olan bu sunumlar, sizi memnun edecek ve ekstra çaba göstermenize gerek kalmadan vermek istediğiniz mesajı iletmenizi sağlar. Bu yüzden tasarımınızı başkasına yapmanız yerine kendinizin yapması daha uygun olacaktır. Portfolyo hazırlamak oldukça kolay olmakla birlikte biraz incelik istediğinden çarpıcılık önemlidir. 

Hakkımda

En önemli kısımlardan olan “hakkımda” en önemli kısımdır. Ne çok uzun ne de çok kısa olmaması gereken bu alanda öne çıkmasını istediğiniz her bir detay oldukça önemlidir. Açık ve net bir şekilde açıklamanız gereken bu tür detaylar için isminizi de eklemeyi unutmayın! Kendinizi bir marka olarak ele aldığınızda daha başarılı bir sonuç almanız da mümkün olacaktır. Bu açıdan çözüme ulaşmak istediğinizde profesyonel bir destek alabilirsiniz. Ancak kendinizi en iyi yine kendini ifade edebilirsiniz bunu unutamalısınız. 

Sade Olan Şıktır

Sade olan her zaman şıktır. Bu yüzden en doğru kararları almak ve memnun kalacağınız bir sonuca ulaşmak için abartıya kaçmamanız önemlidir. 2-3 saniyeden fazla olmaması gereken bu süreçler, sitenizi yavaşlatmaması açısından oldukça önemli olacaktır. Şık animasyonlar ve tasarımların doğru şekilde sunulması gerektiğinde en sade ve açık görünen portfolyo hazırlamak da kolaylaşacaktır. Adobe uygulamalarını da kullanabilirsiniz. 

Biraz Reklam

Elbette ki en önemli konu sitenizin reklamını yapmak olacaktır. Bu süreçte Google Ads, instagram gibi platformlardan yararlanabilirsiniz. Hem bütçeniz ölçüsünde hem de hedef kitleye erişim hususunda en hızlı geri dönüşleri reklamlarla alabilirsiniz. 

Son olarak isterseniz basılı ya da dijital br materyal isterseniz internet üzerinden interaktif bir web sitesi için kendi markanızı oluşturup stratejinize göre sunum yapmanız gerekmektedir. Talepler karşılığında ne istediğinizi bilin, ona göre sunumlarınızı etkili bir şekilde oluşturun. 

 
  • Beğenenler
Cevapla
Cevaplar yükleniyor..